Ázsiából indultak, és úgy tűnik, hamarosan Európában is megvetik a lábukat a "svájcibicska-alkalmazások", vagy más néven szuperappok. Kína, Szingapúr, Vietnám és Indonézia egyedi digitalizációs fejlődésének köszönhetően ezek a multifunkciós applikációk már igen komoly, helyenként milliárdos felhasználói bázist is fel tudnak mutatni. A hullámot a bankok is megpróbálják meglovagolni, akik sikerrel építhetnek meglévő ügyfélkörükre. Cikkünkben bemutatjuk, miről szól a jövőnket várhatóan alaposan felforgató digitalizációs trend, és sorra vesszük a legnagyobb szereplőket is.
Nik Storonsky a Financial Times Global Banking Summit konferenciáján értékelte többek között a cég covid-válság alatti teljesítményét és az inkumbens bankok próbálkozásait az innovatív pénzügyi szolgáltatások területén. A Revolut alapító-vezérigazgatója azt reméli, hogy a pénzügyi szolgáltató hamarosan megszerzi a banki licencet az Egyesült Királyságban is. Előtte viszont még meg kell felelnie a szigetország igencsak szigorú tőkekövetelményeinek
A Revolut vesztesége tavaly az előző évihez képest is tovább nőtt: a még mindig növekedési fázisban lévő neobank új szolgáltatásokat indított és folytatta globális terjeszkedését.
A Revolut egy új forrásbevonási kört tervez idén valamikor nyár után, amely során 10 milliárd dollár fölé kúszhat a challenger bank értékeltsége – írja a Sky News.
Speciális, tech-vízum bevezetését szorgalmazza a Revolut Londonban, hogy a város a Brexit után is fintech központ maradjon.
Egyre nehezebb helyzetben Kijev.
Az amerikai elnök a CPAC konferencián beszélt.
A fentanil-válságról és az ukrajnai háborúról tartottak megbeszélést.
Erős megosztottságot eredményezett a lépés a tagállamok között.
Sok kérdést vet fel Orbán Viktor miniszterelnök bejelentése.
A „woke” kiadások lefaragása csak elhanyagolható része volt a teljes költségcsökkentésnek.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.